Kviečiame dalyvauti Baltijos kelio 25-mečio minėjime
 

Šiais metais Lietuva, Latvija ir Estija mini Baltijos kelio 25-metį. 1989 m. rugpjūčio 23 d. Baltijos tautos išreiškė tvirtą savo apsisprendimą ir norą būti laisvos, atkurti savo valstybių nepriklausomybę - apie 2 milijonai Lietuvos, Latvijos ir Estijos žmonių rankų grandinė nusitiesė 620 kilometrų nuo Vilniaus per Rygą iki Talino. Ši taiki laisvę mylinčių žmonių demonstracija atkreipė viso pasaulio dėmesį. 2009 m. Baltijos kelias buvo įrašytas į UNESCO tarptautinį registrą ,,Pasaulio atmintis“. 

Minint Baltijos kelio 25-metį, rugpjūčio 23-iąją organizuojama Baltijos kelio sąšauka. Šio renginio metu prie Baltijos kelio atminimo ženklų ir kitose vietose kviečiami rinktis visi Lietuvos miestų, miestelių, kaimų atstovai, meno kolektyvai. Baltijos kelio sąšaukos metu planuojama sujungti stovėjimo vietas ir perduoti per žmonių rankas vienas kitam Baltijos kelio knygą, kurioje dalyviai galėtų įrašyti palinkėjimus ateinančioms kartoms. Renginio metu iš Vilniaus bus vežama palaiminta duona, Baltijos kelio knyga ir Palinkėjimų dėžė. Kiekvienos delegacijos atstovai į Baltijos kelio knygą įrašys savo krašto palinkėjimą ir įmes į palinkėjimų dėžę atsivežtus surašytus savo krašto žmonių palinkėjimus.

Kaišiadorių rajono žmonės kviečiami rinktis automagistralės Vilnius - Panevėžys  52,1 kilometre esančioje poilsio aikštelėje. Visus norinčius vykti Savivaldybės autobusais į Baltijos kelio sąšauką, prašome iki rugpjūčio 18 d. užsiregistruoti tel. (8 346) 20 452 arba (8 346) 20 295 arba elektroniniu paštu kultura@kaisiadorys.lt. Taip pat kviečiame atvykti ir savo transportu. Apie 13 val. sutiksime delegaciją iš Vilniaus, priimsime duoną, įrašysime palinkėjimą į Baltijos kelio knygą, perduosime palinkėjimus Lietuvai ir vyksime prie kryžiaus 50,9 kilometre, kur toliau švęsime Baltijos kelio 25-metį  kartu su Elektrėnų ir Trakų savivaldybių žmonėmis. Kartu vyks Rumšiškių kultūros centro folkloro ansamblis ,,Praviena“ ir Kaišiadorių kultūros centro folkloro ansamblis ,,Verpeta“. 

Kaišiadorių rajono žmonių palinkėjimus kviečiame rašyti ant  renginio organizatorių parengtų lapelių ,,Palinkėjimai Lietuvai iš kartos į kartą“ su Baltijos kelio ženklu, kuriuos galite rasti  Kaišiadorių rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje (Gedimino g. 69), bibliotekų filialuose ir  kultūros centruose.

Taip pat kviečiame siūlyti palinkėjimo tekstą, kurį viso rajono žmonių vardu įrašysime į Baltijos kelio knygą.

Informacijos dėl Baltijos kelio sąšaukos ir kitų minėjimo renginių galima teirautis elektroniniu paštu kultura@kaisiadorys.lt arba telefonu.

2014-07-30

 visos naujienos
       

 į viršų

 grįžti atgal