„Dainų dainelė 2016“
 

Lietuvos nacionalinė televizija pradėjo transliuoti jau 41-tojo Lietuvos vaikų ir moksleivių dainų legendiniu tapusio konkurso „Dainų dainelė 2016“ finalinius koncertus.

Finaliniuose koncertuose dainuos geriausi atlikėjai, atrinkti iš zoniniuose turuose dalyvavusių per 400 solistų ir vokalinių ansamblių. Nuo vasario 14 dienos sekmadieniais žiūrovai matys 15 konkurso koncertų, kuriuose dainuos per 300 solistų ir ansamblių, pranešė Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM).

„Netruko prabėgti dveji metai ir vėl mus sveikina tradicinė, visada gyvybinga, jaunatviškai veržli „Dainų dainelė“. Tai konkursas, kuriame dalyvauja tūkstančiai muzikalių, talentingų vaikų, siekiančių meninių aukštumų arba tiesiog mylinčių dainą ir norinčių tuo pasidalinti su kitais – savo mokytojais, tėvais, visais žiūrovais “, – pranešime cituojama švietimo ir mokslo viceministrė Genoveita Krasauskienė.

Šį konkursą organizuoja Švietimo ir mokslo ministerija, Nacionalinė M. K. Čiurlionio menų mokykla ir Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija. Vertinimo komisijai vadovauja Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Dainavimo katedros vedėjas, profesorius Virgilijus Noreika. Vertinimo komisija išrinks konkurso laureatus, kurie gegužės 28 dieną dainuos baigiamajame laureatų koncerte Nacionaliniame operos ir baleto teatre. Jiems bus įteikti Švietimo ir mokslo ministerijos diplomai ir atminimo dovanos.

**********

„Dainų dainelė” – tai kas antri metai vykstantis konkursas, turintis ilgametes tradicijas, kuriame dalyvauja vaikai ir mokiniai nuo 3 iki 19 metų. Šiuo nacionaliniu jaunųjų dainininkų renginiu siekiama puoselėti akademinio dainavimo tradicijas, skatinti gabių vaikų meninę saviraišką, atrinkti geriausius šalies jaunuosius solistus ir vokalinius ansamblius.

Šiais mokslo metais nuo konkurso pradžios mokyklų, savivaldybių, zoniniuose „Dainų dainelės“ koncertuose dalyvavo daugiau nei penki tūkstančiai dainininkų.

Nuo 1974 metų rengiamoje „Dainų dainelėje“ jau dalyvavo per 200 tūkstančių mokinių.

Norime pasidžiaugti ir mes, kad turime net du puikius kolektyvus iš Rumšiškių Antano Baranausko gimnazijos, kurie po trijų įtemtų etapų pateko tarp Lietuvos talentingiausių muzikuojančių mokinių - į IV turą. Tai jaunių ansamblis ir mišrus vokalinis ansamblis, vadovaujami Renatos Gvildienės. Norėdami juos išvysti, galite tai padaryti kovo 6 d. 11 val. Įsijungdami LRT televiziją.

Linkėdami jiems įveikti paskutinį V etapą ir tapti laureatais, kviečiame visus žiūrovus padovanoti savo balsą už labiausiai jiems patikusį kolektyvą.

2016-03-01

 visos naujienos