Šeimų varžytuvės
 

Esam draugiška šeima, vadovauja čia mama!

 

Balandžio 15-oji – Tarptautinė kultūros diena, tad nenuostabu, kad šią dieną netrūko renginių. Be abejo, pagrindiniai jų organizatoriai buvo kultūros centrai, įdėję daug pastangų gerai nuotaikai sukurti.

Neįprastai Tarptautinę kultūros dieną atšventė rumšiškiečiai: Rumšiškių kultūros centro darbuotojos Lorita Kulakauskienė ir Laura Obelevičiūtė pasiūlė puikią idėją – tokios gražios šventės proga surengti šeimų varžytuves. Po „idėjų lietaus“, diskusijų ir ginčų būsima popietė įgavo konkrečius apmatus, pavyko surasti rėmėjų, pasikviesti autoritetingą „komisiją“ (A. Aranauskas, A. Čepulis, G. Prunskienė, L. Bakanienė), bet svarbiausia – sutiko dalyvauti kelios šeimos. (Pastaroji užduotis – surasti varžytuvių dalyvius –pasirodė esanti sunkiausia...)

 

Pakylėtas jausmas apėmė pamačius į varžytuves atkulniuojančias Simonos ir Dariaus Ezerskų, Janinos ir Artūro Jakubauskų ir Skirmanto ir Redos Jonikų šeimynas. Sakykite, ką norite, bet nieko nėra gražesnio ir jaudinančio už tėtį su mama, vedinus savo vaikais. Na, o varžytuvių metu virusios aistros ir entuziazmas nenupasakojami – reikėjo pamatyti, kaip rungtyse tėvai palaikė vaikus, o vaikai ragino tėčius ir mamas. Per pertraukėles tarp rungčių grojo graži, tikra lietuviška šeima – Laimutės ir Jono Juškių šeimyninė kapelija, kuri pateikė užduotį – tėčiai su mamomis turėjo pašokti parodytą senovinį šokį. Po šios rungties tiek žiūrovai, tiek ir komisija pripažino, kad geriausiai ši užduotis pavyko... vaikams.

 

Nieko banalaus, nerimto, negražaus šioje šventėje nebuvo, vargu ar dar koks bendruomenės renginys galėtų pretenduoti į tokį nuoširdumą ir artumą. O juk taip dažnai tarp kultūrinių renginių įsimaišo lėkšto ar net vulgaroko turinio „vaidinimai“, kuriuose, kaip bebūtų keista, dalyvauja ne šiaip  mėgėjai, o visoje respublikoje garsūs artistai.

 

Tad kultūros darbuotojams tenka sunki užduotis pritraukti užsiėmusius ar daug kam abejingus gyventojus į renginius. Galbūt, turint lėšų, pavyktų surengti tikrai gerų koncertų, pramoginių renginių, deja, tenka verstis entuziazmu ir gerų žmonių dėka. Rumšiškių KC direktorė G. Meilutienė labai dėkinga J. Subačiui, A. Jasevičiui, D. Gelombickienei bei Lietuvos liaudies buities direktorei V. Reipaitei, įsteigusiems puikius prizus varžytuvių dalyviams. Muzikaliausia šeimyna pripažinti Jakubauskai gavo ąžuolinį suoliuką, darniausiai – Ezerskų – šeimai atiteko telefonas ir leidimas 5 asmenų šeimai lankytis LLBM, tokį pat leidimą ir pirkimo čekį „UAB D. Gelombickienė ir partneriai“ produkcijai gavo linksmiausia šeima – Jonikai.

 

Po varžytuvių buvo skaniausia šventės dalis – visi ragavo mamų pagamintus skanėstus, ragavo ir laižė pirštus – tokių gardumynų parduotuvėje nenusipirksi. Prieš išsiskirstydami kultūros centro darbuotojai aptarė šios gražios šventės perspektyvą – ketinama surengti šeimų varžytuves tarp seniūnijų. Svarbiausia – rasti tinkamą laiką tarp prasidedančių pavasario darbų. Ir dalyvauti norinčias šeimas.

 

2012-04-21

 visos naujienos