Kaišiadorių trečiojo amžiaus universiteto bendruomenė
 

Mes, Kaišiadorių TAU bendruomenė, esame įsitikinę, kad sužinoti daug naujų dalykų, pažinti pasaulį, išplėsti savo akiratį, o dar – ir patirti nuoširdžios bendrystės jausmą – galima ir drauge keliaujant.

Kaišiadorių TAU klausytojai, užbaigdami 2018–2019 mokslo metus, keliavo Senjorų kruizu Ryga – Stokholmas – Jūrmala. Visus viliojo noras atrasti kelionės Baltijos jūra žavesį ir savo akimis išvysti po žiemos bundančią Švediją, aplankyti kaimynę Latviją. Kelionės metu senjorų keliautojų nuotaika buvo pakili, du pilnutėliai autobusai vežė 96 gerai nusiteikusius senjorus.

Pirmas lankytas objektas – latvių kosmetikos ir parfumerijos įmonė „Dzintars“. Susipažinę su kvepalų gamybos istorija, vykome į apžvalginę ekskursiją pėsčiomis po Rygos senamiestį. Labai susijaudinome, kai priėjome seniausią Rygos pastatą, išgirdome skambant mūsų Tautišką giesmę, atliekamą dviejų gatvės muzikantų. Tai buvo įspūdinga! Surimtėjome, išklausėme, o susiruošę keliauti toliau, dar išgirdome „Du gaidelius“.

Latvijos skaudžią istoriją priminė aplankytas Laisvės paminklas Nepriklausomybės atgavimo įvykiams atminti. Iš Rygos plaukėme link Stokholmo laivu – keltu „Isabelle“, kuriame mūsų laukė speciali senjorams parengta programa: Rytų akrobatų pasirodymas, ansamblio „Sutaras“ gyva muzika, kurią papildė Kaišiadorių TAU senjorų šokiai, Panevėžio meninė senjorų ir jaunimo programa, Kantri ansamblis ir kiti.

Po nakties poilsio kajutėse atvykome į Stokholmą. Apžvalginėje ekskursijoje autobusu ir pėsčiomis pamatėme Rotušę, Karališkuosius rūmus, Parlamentą ir kitas miesto įžymybes. Aplankėme ir vieną unikaliausių pasaulio muziejų – „Vasa“.

Grįždami dar patraukėme į netoliese esančią puikią kurortinę vietovę – Jūrmalą. Aplankėme paplūdimį, užsukome į Jaura gatvę, apžiūrėjome fontaną ir kitas žymiausio Latvijos kurorto vietas. Po pietų pajudėjome link namų.

Kai plaukėme vėl į Rygą, savo emocijas Kaišiadorių TAU senjorai išreiškė darnia daina, vėliau mielai prisijungė ir kiti senjorų kolektyvai iš Panevėžio, Klaipėdos, Ukmergės. Sausakimšoje erdvėje prie išėjimo iš kelto skambanti lietuviška daina nustebino ne vieną kitos šalies keliautoją.

Manome, kad tokios kelionės senjorams suteikia ir žinių, ir įspūdžių, žadina norą nesustoti, toliau aktyviai keliauti ir džiaugtis gyvenimu.


Kaišiadorių TAU tarybos vardu, Gitana Valkavičienė

2019-05-06

 visos naujienos