„Šilų aiduose“ Šilalėje dalyvavo ir „Žigla“ iš Rumšiškių

 

Daina – neatsiejamas mūsų gyvenimo palydovas, kažkada žmonėms ji padėjo dirbti sunkius darbus, liūdėti ar džiaugtis. Šiandien pačių dainuojamoms dainoms vietos vis mažiau, netgi prigijo keistas terminas – „gyva muzika“, kuris dar ir skirtas profesionaliems dainuotojams. Tačiau džiugu, kad vis dar atsiranda paprastų žmonių, kurie, nepretenduodami į muzikines aukštumas ir atlygį, suranda laiko repeticijoms ir vietos dainai savo širdyje.

Balandžio 14-ąją į Šilalę, miestelį Žemaitijoje, suvažiavo dainos mėgėjai iš 32 rajonų. Čia jau aštuonioliktą kartą vyko vokalinių ansamblių šventė-konkursas „Šilų aidai“. Prasidėjęs prieš 34 metus (1978 m.), metams bėgant šis konkursas išaugo į vieną didžiausių ansamblių mėgėjų renginių Lietuvoje. Kiekvienas ansamblis privalėjo atlikti du pasirinktus kūrinius: populiariąją muziką, operą, ariją ar liaudies dainą. Vertnimo komisiją sudarė muzikos pasaulyje gerai žinomos asmenybės: Dainius Puišys, Gintarė Skerytė ir Viktoras Gerulaitis.

Kaišiadorių rajonui atstovavo Rumšiškių kultūros centro vokalinis ansamblis „Žigla“, vadovaujamas Modestos ir Modesto Kalinauskų. Tai dar tik antrus metus skaičiuojantis kolektyvas (o pavadinimą išsirinko visai neseniai), tačiau jaunų vadovų darbo dėka jau dainavęs  ne tik mūsų rajone, bet ir Klaipėdoje, Jurbarke.

„Šilų aiduose“ jis taip pat neliko nepastebėtas. Nors tarp konkurso nugalėtojų „Žigla“ nepateko, vertinimo komisijos narys V. Gerulaitis kalbėjo, kad „jeigu būtų nominacija už nuoširdumą scenoje, tai ji būtų atitekusi „Žiglai“ iš Rumšiškių“. Argi ne puikus įvertinimas!

 

2012-04-21

 visos naujienos